Kontion Talvipäivät

Lauantaina 8.1. ja sunnuntaina 9.1. läpi Suomen

Talvipäivät 2021

Kontio käynnistää vuoden 2022 Talvipäivillä!

Kontion Talvipäiviltä 8.1.-9.1.2022 löydät tapahtumia sekä taloesittelyitä läpi Suomen koko viikonlopun ajan! Tule talvipäiville tutustumaan uutuuksiin sekä suosikkimalleihin. Tänä vuonna esittelyssä on uusi My House -hirsitalomallisto, jonka mallit ovat saatavilla niin muuttovalmiina kuin talopakettinakin.

My House -mallisto saatavilla muuttovalmiina paikkakuntakohtaisesti seuraavilla alueilla: Uusimaa, Keski-Suomi, Pirkanmaa, Varsinais-Suomi, Pohjois-Pohjanmaa ja Lappi. Tarkista oman paikkakuntasi tarkempi saatavuus lähimmältä ValmisKontio-myyjältäsi.

Tapahtumiin pääset osallistumaan varaamalla oman esittely- tai sisääntuloajan Kontio-edustalta, jonka yhteystiedot jokaisen tapahtuman yhteydessä.

Tulethan paikalle vain terveenä, huolehdit käsihygieniasta ja pidät mahdollisuuksien mukaan riittävää etäisyyttä muihin.

 

Kaikki tapahtumat  Kontio-myyjät

Talvipäivät tapahtumat 8.1.-9.1.2022

Uusimaa

La 8.1. Taloesittely Espoossa. Esittelyssä sujuvasti modernia, ylellistä elämäntyyliä sekä kalifornialaista tyylikkyyttä yhdistelevä Laaksolahti-talo. Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: 3.1. alkaen Olli Kolppo, olli.kolppo@kontio.fi, 0400 504 803. Tervetuloa!

La 8.1. Taloesittely Espoon Kurttilassa. Esittelyssä paljon neliöitä tarjoava, mutta pienelle tontille mahtuva 2-kerroksinen Glass House 143 B. Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Jyrki Lepistö, jyrki.lepisto@kontio.fi, 0400 406 605. Tervetuloa!

La 8.1. Taloesittely Nurmijärvellä. Esittelyssä upeaa tilantuntua tarjoava Sky House 85. Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Ossian Kärppä: ossian.karppa@kontio.fi, 050 331 1756. Tervetuloa!

Su 9.1. Huvilaesittely Nurmijärvellä klo 12-15. Ei ajanvarausta. | Nurmijärven näyttelyalue, Hämeenlinnantie 139.
Tervetuloa tutustumaan uusiin malleihin ja vanhoihin suosikkeihin.

Hämeenlinna

La 15.1. - su 16.1. Myymälä avoinna klo 11-15.  | Viipurintie 7

HUOM. Myöhäisempi päivämäärä! Tervetuloa tutustumaan uusiin malleihin ja vanhoihin suosikkeihin. Ota yhteyttä ja varaa oma aikasi myymälään: Kalevi Virtanen, kalevi.virtanen@kontio.fi, 040 506 3880. Tervetuloa!

Jyväskylä

Su 9.1. Taloesittely. Esittelyssä asiakasluonnoksen pohjalta toteutettu, neljän makuuhuoneen 175-neliöinen hirsitalo. Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Kalevi Laajisto, kalevi.laajisto@kontio.fi, 0400 636 873. Tervetuloa!

Kajaani

La 8.1. - su 9.1. Myymälä avoinna klo 10-14  |  Kasarminkatu 39

Tervetuloa tutustumaan uusiin malleihin ja vanhoihin suosikkeihin. Ota yhteyttä ja varaa oma aikasi. Ilmoittautumiset: Eero Jussila, eero.jussila@kontio.fi, 0400 283 379. Tervetuloa!

Kuopio

La 8.1. - su 9.1. Taloesittely. Esittelyssä neljän makuuhuoneen valoisa ja ilmava 132-neliöinen Aavalahti C -hirsitalo. Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Ukko Piironen, ukko.piironen@kontio.fi, 0500 573 090. Tervetuloa!

Lahti

La 8.1. - su 9.1. Myymälä avoinna klo 10-14  | Vesijärvenkatu 21

Tervetuloa tutustumaan uusiin malleihin ja vanhoihin suosikkeihin. Ota yhteyttä ja varaa oma aikasi. Ilmoittautumiset: Vesa Salokanne, vesa.salokanne@kontio.fi, 044 713 0348. Tervetuloa!

Oulu

La 8.1.-su 9.1. Myymälä avoinna klo 10-14  |  Isokatu 54, Oulu

Tervetuloa tutustumaan uusiin malleihin ja ValmisKontio-konseptiin. Ota yhteyttä ja varaa oma aikasi myymälään: 
Juha Haataja, juha.haataja@kontio.fi, 0400 166 990 (talopaketit)
Hanna Rautiola, hanna.rautiola@kontio.fi, 040 564 3748 (ValmisKontio)
Tervetuloa!

Pudasjärvi

La 8.1. Taloesittely Taivalkoskella. Esittelyssä selkeää suomalaista arkkitehtuuria edustava 142.5-neliöinen hirsitalo Aaltola A. Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset. Heikki Herukka, heikki.herukka@kontio.fi, 0400 125 296. Tervetuloa!

Ristiina

La 8.1. Taloesittely. Esittelyssä niin ympärivuotiseen loma-asumiseen kuin omakotitaloksikin soveltuva Tuisku D -muunnosmalli.  Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Seppo Parkkinen, seppo.parkkinen@kontio.fi, 044 065 5750. Tervetuloa!

Rovaniemi

La 8.1. Taloesittely. Esittelyssä 213,5-neliöinen, tilava parvellinen Lumo-malli. Varaamalla oman ajan esittelyyn saat myös esittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Arto Piittinen, arto.piittinen@kontio.fi, 0400 798 593. Tervetuloa!

Savonlinna

La 8.1. Taloesittely. Esittelyssä upea harjakattoinen hirsihuvila Glass House 80A. Varaamalla oman esittelyajan saat myös taloesittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Jukka Nousiainen, jukka.nousiainen@kontio.fi, 050 572 7445. Tervetuloa!

Seinäjoki

La 8.1. - su 9.1. Myymälä avoinna klo 10-14  |  Vapaudentie 28-30 LH 17 

Tervetuloa tutustumaan uusiin malleihin ja vanhoihin suosikkeihin. Ota yhteyttä ja varaa oma aikasi. Ilmoittautumiset: Jarkko Luoma, jarkko.luoma@kontio.fi, 0500 365 867. Tervetuloa!

Tampere

Su 9.1. Taloesittely Lempäälässä. Esittelyssä upean, ripauksen Amerikan itärannikon klassista tyyliä omaavan Sarastus C -hirsitalon muunnosmalli. Varaamalla oman esittelyajan saat myös taloesittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Jari Järvinen, jari.jarvinen@kontio.fi, 050 307 1425. Tervetuloa!

Turku

Su 9.1. Taloesittely Raisiossa. Esittelyssä näyttävä, kolmen makuuhuoneen asiakasluonnoksen pohjalta toteutettu 123-neliöinen yksikerroksinen hirsitalo. Varaamalla oman esittelyajan saat myös taloesittelyn osoitteen. Ilmoittautumiset: Ville Hänti, ville.hanti@kontio.fi, 044 342 8713. Tervetuloa!

Vaasa

Su 9.1. Myymälä avoinna klo 10-13  | Opistokatu 11

Tervetuloa tutustumaan uusiin malleihin ja vanhoihin suosikkeihin. Ota yhteyttä ja varaa oma aikasi. Ilmoittautumiset: Miika Määttä, miika.maatta@kontio.fi, 050 377 0915. Tervetuloa!

Tallennetut suosikit

malli mallia