Ota yhteyttä

Kontio-myyjämme ovat kokeneita hirsialan ammattilaisia ja ihmisläheisiä asiakaspalvelijoita. Ammattitaidon lisäksi meitä kontiolaisia yhdistää keskeinen periaate: me pidämme asiakkaalle antamamme lupaukset. Palvelemme sinua parhaiten, kun sovit tapaamisen myyjän kanssa etukäteen.

Pyydä yhteydenottoa    

 

När du önskar betjäning på svenska kan du vända dig till Kontios svenskspråkiga representanter i Österbotten och Nyland. 

Läs mer om oss

 

Tutustu myös näyttelyalueeseemme Nurmijärvellä sekä Tukholman Showhouseen.

Asennukset ja kuljetukset

Kuljetusten asiakaspalvelu

020 770 7535

Tapio Knuutinen — Kuljetuspäällikkö

+358 20 770 7456
tapio.knuutinen@kontio.fi

Ari Salola — Asennusvastaava

+358 20 770 7493
ari.salola@kontio.fi

Olli Moilanen — Asennuspäällikkö

+358 20 770 7464
olli.moilanen@kontio.fi

Tomi-Olli Tolonen — Työpäällikkö

+358 20 770 7564
tomi-olli.tolonen@kontio.fi

Kimmo Hakala — Työpäällikkö

+358 20 770 7412
kimmo.hakala@kontio.fi

Puhelun hinta soittaessasi 0207-alkuiseen numeroon on 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)

Asiakaspalvelu

Kontio asiakaspalvelu

020 770 7911

Tekninen neuvonta

020 770 7532

Suunnitelmien aikataulut

020 770 7533

Kuljetusten asiakaspalvelu

020 770 7535

Viennin asiakaspalvelu

020 770 7913

Puhelun hinta soittaessasi 0207-alkuiseen numeroon on 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)

Johto ja hallinto

Keijo Anttila — Toimitusjohtaja

+358 20 770 7401
keijo.anttila@kontio.fi

Jonas Lindeman — Liiketoimintajohtaja, kotimaa

+358 20 770 7407
jonas.lindeman@kontio.fi

Eino Hekali — Liiketoimintajohtaja, vienti

+358 20 770 7404
eino.hekali@kontio.fi

Mikko Löf — Tekninen johtaja

+358 20 770 7461
mikko.lof@kontio.fi

Tapio Anttonen — Tehtaanjohtaja

+358 20 770 7406
tapio.anttonen@kontio.fi

Kimmo Keskitalo — Liiketoimintajohtaja, kauppaketju

+358 20 770 7440
kimmo.keskitalo@kontio.fi

Hanna Haipus — Liiketoimintajohtaja, projektimyynti

+358 20 770 7501
hanna.haipus@kontio.fi

Maarit Sippola — Business Controller

+358 20 770 7525
maarit.sippola@kontio.fi

Puhelun hinta soittaessasi 0207-alkuiseen numeroon on 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)

Kontio Living keittiöt

Piia Räisänen — Kontio Living asiakasvastaava (Uusimaa)

040 635 8023
piia.raisanen@kontio.fi

Tiina Puustinen — Kontio Living asiakasvastaava (Muu Suomi)

020 770 7466
kalusteet@kontio.fi

Markkinointi ja viestintä

Anne Visuri — Markkinointivastaava

+358 20 770 7413
anne.visuri@kontio.fi

Petri Hiltula — Design manager

+358 20 770 7906
petri.hiltula@kontio.fi

Jonas Lindeman — Liiketoimintajohtaja, kotimaa

+358 20 770 7407
jonas.lindeman@kontio.fi

Puhelun hinta soittaessasi 0207-alkuiseen numeroon on 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)

Myynti

Pääkaupunkiseutu – Helsingin myymälä
Fredrikinkatu 67
00100 Helsinki
Jyrki Lepistö

Jyrki Lepistö — Edustaja, diplomitalomyyjä

040 040 6605
jyrki.lepisto@kontio.fi

Lähetä viesti
Pekka Pohjola

Pekka Pohjola — Edustaja, diplomitalomyyjä

050 059 3737
pekka.pohjola@kontio.fi

Lähetä viesti
Pääkaupunkiseutu – Nurmijärven talonäyttelyalue
Hämeenlinnantie 139
01900 Nurmijärvi

Olavi Kujanen — Edustaja, diplomitalomyyjä

050 050 8019
olavi.kujanen@kontio.fi

Lähetä viesti
Hämeenlinna
Viipurintie 7
13200 Hämeenlinna
Kalevi Virtanen

Kalevi Virtanen — Edustaja, diplomitalomyyjä. Ma-To: Hämeenlinna. Pe: Nurmijärvi

040 506 3880
kalevi.virtanen@kontio.fi

Lähetä viesti
Inkoo
Tähteläntie 48
10210 Inkoo
Jyrki Määttä

Jyrki Määttä — Edustaja, betjänar även på svenska

040 051 5160
jyrki.maatta@kontio.fi

Lähetä viesti
Joensuu
Teollisuuskatu 13
80100 Joensuu
Jyväskylä
Lehtokatu 18
40630 Jyväskylä
Kalevi Laajisto

Kalevi Laajisto — Edustaja, diplomitalomyyjä

040 063 6873
kalevi.laajisto@kontio.fi

Lähetä viesti
Kajaani
Kasarminkatu 39
87100 Kajaani
Kemi
Simulankatu 9
94700 Kemi
Kokkola
Torikatu 21-23
67100 Kokkola
Kuopio
Tasavallankatu 22
70620 Kuopio
Lahti
Vesijärvenkatu 21
15140 Lahti
Lappeenranta
Kauppakatu 20
53100 Lappeenranta
Antti Uotila

Antti Uotila — Edustaja, diplomitalomyyjä

040 182 2559
antti.uotila@kontio.fi

Lähetä viesti
Finland - Åland
Norrängsstigen 1
AX-22120 Mariehamn Åland

Ove Nordberg — Edustaja, betjänar även på svenska

+358 45 7530 1335
ove.nordberg@kontio.se

Lähetä viesti
Mikkeli
Maaherrankatu 48
50100 Mikkeli
Muonio, Levi ja tunturialue
Puthaanrannantie 18
99300 Muonio
Oulu
Isokatu 54
90100 Oulu
Pekka Parkkinen

Pekka Parkkinen — Edustaja, diplomitalomyyjä

040 029 5022
pekka.parkkinen@kontio.fi

Lähetä viesti
Pori - Rauma
Käpykuja 22
28580 Pori
Janne Kohonen

Janne Kohonen — Edustaja, diplomitalomyyjä

040 630 7590
janne.kohonen@kontio.fi

Lähetä viesti
Porvoo
Asentajantie 8
06150 Porvoo
Pudasjärvi
Ranuantie 224
93100 Pudasjärvi
Rovaniemi, Itä- ja Pohjois-Lappi sekä Levin alue
Kansankatu 22
96200 Rovaniemi
Savonlinna
Satelliittikatu 22
57210 Savonlinna
Seinäjoki
Vapaudentie 28-30 LH 17
60100 Seinäjoki
Tampere
Pispalan Valtatie 2
33250 Tampere
Turku
Puutarhakatu 17
20100 Turku
Vaasa
Opistokatu 11
65100 Vaasa
Kouvola
Sairaalantie 2-4
45360 Valkeala
Ylivieska
c/o Vieskan Sisustajat
Ruutihaantie 15
84100 Ylivieska

Oheismyynti, Sahatavara

Jukka Niemelä — Oheismyynti, Sahatavara

+358 20 770 7469
jukka.niemela@kontio.fi

Projektimyynti

Hanna Haipus — Liiketoimintajohtaja, projektimyynti

+358 20 770 7501
hanna.haipus@kontio.fi

Mikko Löf — Tekninen johtaja

+358 20 770 7461
mikko.lof@kontio.fi

Jonas Lindeman — Liiketoimintajohtaja, kotimaa

+358 20 770 7407
jonas.lindeman@kontio.fi

Eino Hekali — Liiketoimintajohtaja, vienti

+358 20 770 7404
eino.hekali@kontio.fi

Puhelun hinta soittaessasi 0207-alkuiseen numeroon on 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)

Tuotanto ja hankinta

Tapio Anttonen — Tehtaanjohtaja

+358 20 770 7406
tapio.anttonen@kontio.fi

Harri Hiltula — Tekninen päällikkö

+358 20 770 7907
harri.hiltula@kontio.fi

Hannu Illikainen — Ostaja

+358 20 770 7418
hannu.illikainen@kontio.fi

Jukka Niemelä — Oheismyynti, Sahatavara

+358 20 770 7469
jukka.niemela@kontio.fi

Puhelun hinta soittaessasi 0207-alkuiseen numeroon on 8,35 snt/puhelu + 16,69 snt/min (alv 24%)

Vienti

Tanja Palokangas — Vientipäällikkö - Itä

+358 20 770 7566
tanja.palokangas@kontio.fi

Kirsi Isomursu — Vientipäällikkö - Länsi

+358 20 770 7423
kirsi.isomursu@kontio.fi

Pierre Vacherand — Vientipäällikkö - Ranska, Sveitsi, Italia

+33 647 987 456
pierre.vacherand@kontio.fi

Eino Hekali — Liiketoimintajohtaja, vienti

+358 20 770 7404
eino.hekali@kontio.fi

Tallennetut suosikit

malli mallia

Äänestä paras Sauna ja piha -lehden kansi ja voita
100 euron arvoinen elämyslahjakortti!

Äänestämään