Ota yhteyttä


Verkkotapaamiset

Myyntimme palvelee muiden tuttujen tapojen lisäksi nyt myös verkossa. Kontio-myyjät voivat lähettää kutsun verkkotapaamiseen, jossa voi tarvittaessa käyttää äänen lisäksi videota ja näytön jakamista, jolloin asioiden käsittely on helppoa ja mukavaa.


 

Kontio-myyjämme ovat kokeneita hirsialan ammattilaisia ja ihmisläheisiä asiakaspalvelijoita. Ammattitaidon lisäksi meitä kontiolaisia yhdistää keskeinen periaate: me pidämme asiakkaalle antamamme lupaukset. Palvelemme sinua parhaiten, kun sovit tapaamisen myyjän kanssa etukäteen.

Pyydä yhteydenottoa Tilaa uutiskirje

När du önskar betjäning på svenska kan du vända dig till Kontios svenskspråkiga representanter i Nyland, Åland och Österbotten. 

Läs mer om oss

 

Tutustu myös näyttelyalueeseemme Nurmijärvellä sekä Espoon että Tukholman näyttelytaloihin.

Myynti

Pääkaupunkiseutu (Helsinki, Espoo, Vantaa, Kauniainen, Porvoo, Loviisa) – Helsingin myymälä
Fredrikinkatu 67
00100 Helsinki
Petra Pohjola-Romakkaniemi

Petra Pohjola-Romakkaniemi — Muuttovalmis-myyjä

040 564 4904
petra.pohjola-romakkaniemi@kontio.fi

Olavi Kujanen

Olavi Kujanen — Edustaja, diplomitalomyyjä

0500 508 019
olavi.kujanen@kontio.fi

Jyrki Lepistö

Jyrki Lepistö — Edustaja, diplomitalomyyjä, muuttovalmis-myyjä

0400 406 605
jyrki.lepisto@kontio.fi

Olli Kolppo

Olli Kolppo — Edustaja, rkm

0400 504 803
olli.kolppo@kontio.fi

Ossian Kärppä

Ossian Kärppä — Edustaja, muuttovalmis-myyjä

050 331 1756
ossian.karppa@kontio.fi

Pääkaupunkiseutu (Nurmijärvi, Järvenpää, Kerava, Hyvinkää) – Nurmijärven talonäyttelyalue
Hämeenlinnantie 139
01900 Nurmijärvi
Petra Pohjola-Romakkaniemi

Petra Pohjola-Romakkaniemi — Muuttovalmis-myyjä

040 564 4904
petra.pohjola-romakkaniemi@kontio.fi

Olavi Kujanen

Olavi Kujanen — Edustaja, diplomitalomyyjä

0500 508 019
olavi.kujanen@kontio.fi

Jyrki Lepistö

Jyrki Lepistö — Edustaja, diplomitalomyyjä, muuttovalmis-myyjä

0400 406 605
jyrki.lepisto@kontio.fi

Olli Kolppo

Olli Kolppo — Edustaja, rkm

0400 504 803
olli.kolppo@kontio.fi

Ossian Kärppä

Ossian Kärppä — Edustaja, muuttovalmis-myyjä

050 331 1756
ossian.karppa@kontio.fi

Ahvenanmaa - Åland
Jyrki Määttä

Jyrki Määttä — Edustaja, betjänar på svenska

0400 515 160
jyrki.maatta@kontio.fi

Hämeenlinna
Viipurintie 7
13200 Hämeenlinna
Kalevi Virtanen

Kalevi Virtanen — Edustaja, diplomitalomyyjä. Sopimuksen mukaan: Hämeenlinna ja Nurmijärvi.

040 506 3880
kalevi.virtanen@kontio.fi

Inkoo
Tähteläntie 48
10210 Inkoo
Jyrki Määttä

Jyrki Määttä — Edustaja, betjänar på svenska

0400 515 160
jyrki.maatta@kontio.fi

Joensuu
Teollisuuskatu 13
80100 Joensuu
Jouko Heiskanen

Jouko Heiskanen — Edustaja, diplomitalomyyjä

0500 574 200
jouko.heiskanen@kontio.fi

Jyväskylä
Vapaudenkatu 60 A 1
40100 Jyväskylä
Aino Pitkänen

Aino Pitkänen — Muuttovalmis-myyjä (Keski-Suomi)

040 684 1644
aino.pitkanen@kontio.fi

Kalevi Laajisto

Kalevi Laajisto — Edustaja, diplomitalomyyjä

0400 636 873
kalevi.laajisto@kontio.fi

Kajaani
Kasarminkatu 39
87100 Kajaani
Eero Jussila

Eero Jussila — Edustaja

0400 283 379
eero.jussila@kontio.fi

Kemi
Simulankatu 9
94700 Kemi
Arto Piittinen

Arto Piittinen — Edustaja

0400 798 593
arto.piittinen@kontio.fi

Kokkola
Torikatu 21-23
67100 Kokkola
Heikki Peltola

Heikki Peltola — Edustaja

0400 366 170
heikki.peltola@kontio.fi

Kouvola
Brahentie 16
52300 Ristiina
Seppo Parkkinen

Seppo Parkkinen — Edustaja

044 065 5750
seppo.parkkinen@kontio.fi

Vesa Salokanne

Vesa Salokanne — Edustaja. Palvelee osoitteessa Vesijärvenkatu 21 15140 Lahti

044 713 0348
vesa.salokanne@kontio.fi

Kuopio
Tasavallankatu 22
70620 Kuopio
Ukko Piironen

Ukko Piironen — Edustaja

0500 573 090
ukko.piironen@kontio.fi

Lahti
Vesijärvenkatu 21
15140 Lahti
 Vesa Salokanne

Vesa Salokanne — Edustaja

044 713 0348
vesa.salokanne@kontio.fi

Lappeenranta
Jukka Nousiainen

Jukka Nousiainen — Edustaja, diplomitalomyyjä

050 572 7445
jukka.nousiainen@kontio.fi

Mikkeli
Brahentie 16
52300 Ristiina
Seppo Parkkinen

Seppo Parkkinen — Edustaja

044 065 5750
seppo.parkkinen@kontio.fi

Muonio, Levi ja tunturialue
Puthaanrannantie 18
99300 Muonio
Markus Ilmola

Markus Ilmola — Edustaja

050 5937 730
markus.ilmola@kontio.fi

Oulu
Alasintie 10
90400 Oulu
Jukka Lauhikari

Jukka Lauhikari — Edustaja

045 679 7275
jukka.lauhikari@kontio.fi

Topi Typpö

Topi Typpö — Muuttovalmis-myyjä (Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu, Lappi)

040 564 3748
topi.typpo@kontio.fi

Heikki Pentinpuro

Heikki Pentinpuro — Myyntipäällikkö; muuttovalmis

040 5297327
heikki.pentinpuro@kontio.fi

Juha Haataja

Juha Haataja — Edustaja

0400 166 990
juha.haataja@kontio.fi

Pori - Rauma
Hallituskatu 18 B
28100 Pori
Amira Ibrahim

Amira Ibrahim — Edustaja

+358 44 219 1515
amira.ibrahim@kontio.fi

Pudasjärvi
Ranuantie 224
93100 Pudasjärvi
Heikki Herukka

Heikki Herukka — Edustaja

0400 125 296
heikki.herukka@kontio.fi

Pyhäntä
Palokankaantie 2
92910 Pyhäntä
Juha Haataja

Juha Haataja — Edustaja

0400 166 990
juha.haataja@kontio.fi

Rovaniemi, Itä- ja Pohjois-Lappi sekä Levin alue
Pulkamontie 8
96900 Rovaniemi
Arto Piittinen

Arto Piittinen — Edustaja

0400 798 593
arto.piittinen@kontio.fi

Savonlinna
Satelliittikatu 22
57210 Savonlinna
Jukka Nousiainen

Jukka Nousiainen — Edustaja, diplomitalomyyjä

050 572 7445
jukka.nousiainen@kontio.fi

Seinäjoki
Vapaudentie 28-30 LH 17
60100 Seinäjoki
Jarkko Luoma

Jarkko Luoma — Edustaja

0500 365 867
jarkko.luoma@kontio.fi

Tampere
Pispalan Valtatie 2
33250 Tampere
Petri Uosukainen

Petri Uosukainen — Edustaja

044 511 3689
petri.uosukainen@kontio.fi

Jari Järvinen

Jari Järvinen — Edustaja

050 307 1425
jari.jarvinen@kontio.fi

Ari Heinonen

Ari Heinonen — Muuttovalmis-myyjä

040 776 0802
ari.heinonen@kontio.fi

Turku
Puutarhakatu 17
20100 Turku
Ville Hänti

Ville Hänti — Edustaja

044 342 8713
ville.hanti@kontio.fi

Taavi Pöyry

Taavi Pöyry — Muuttovalmis-myyjä (Varsinais-Suomi)

040 190 4498
taavi.poyry@kontio.fi

Vaasa
Opistokatu 11
65100 Vaasa
Miika Määttä

Miika Määttä — Edustaja, betjänar på svenska

050 377 0915
miika.maatta@kontio.fi

Ylivieska
Ylivieska
Juha Haataja

Juha Haataja — Edustaja

0400 166 990
juha.haataja@kontio.fi

Tallennetut suosikit

malli mallia