Kontakta oss

Kontio-experternas globala nätverk når mer än 30 länder över hela världen. Varje Kontio återförsäljare har valts ut och utbildats för att vara expert på Kontio teknologi. En Kontio-expert hjälper dig gärna angående råd om bygglov, lämpliga produkter samt erbjuder dig kompletta arkitektoniska- och byggtjänster.

Se även vårt Show House i Stockholm.

Skicka ett meddelande

Företagsledning och marknadsföring

Vytas Juska — VD, Kontio Hus Ab

+46 70 717 04 45
vytas.juska@kontio.se

Anne Visuri — Marknads- och kommunikationsansvarig

+358 20 770 7413
anne.visuri@kontio.fi

Försäljning

Sweden - Stockholm - Kontio Showhouse
Nybygget 101
19561 Arlandastad
Sture Eng

Sture Eng — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 615 97 80
sture.eng@kontio.se

Skicka meddelande
Lennart Tällö

Lennart Tällö — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 76 110 35 26
lennart.tallo@kontio.se

Skicka meddelande
Karin Katzler

Karin Katzler — Auktoriserad Kontio Säljare, Attefallshus kontaktperson

+46 73 262 33 81
karin.katzler@kontio.se

Skicka meddelande
Johannes Brännkärr

Johannes Brännkärr — Auktoriserad Kontio Säljare (Palvelen myös suomeksi)

+46 70 873 33 11
johannes.brannkarr@kontio.se

Skicka meddelande
Finland - Åland
Norrängsstigen 1
AX-22120 Mariehamn Åland

Ove Nordberg — Auktoriserad Kontio Säljare

+358 45 7530 1335
ove.nordberg@kontio.se

Skicka meddelande
Sweden - Skövde
KlasborgsGård
54153 Skövde
Jörgen Hermansson

Jörgen Hermansson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 779 88 58
jorgen.hermansson@kontio.se

Skicka meddelande
Sweden - Umeå
Nyponvägen 22
SE-904 35 Umeå

Daniel Karlsson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 249 88 60
daniel.karlsson@kontio.se

Skicka meddelande
Sweden - Åmmeberg
Mofallavägen 17
696 75 Åmmeberg

Mikael Wiktorsson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 703 25 64 55
mikael.wiktorsson@kontio.se

Skicka meddelande
Sweden - Åre
Björnen Örnen 52
83013 Åre

Martina Szamer — Auktoriserad Kontio Säljare

+46-76-11 44 059
martina.szamer@kontio.se

Skicka meddelande

Sparade favoriter

modell modeller