Kontakta oss

Kontio-experternas globala nätverk når mer än 30 länder över hela världen. Varje Kontio återförsäljare har valts ut och utbildats för att vara expert på Kontio teknologi. En Kontio-expert hjälper dig gärna angående råd om bygglov, lämpliga produkter samt erbjuder dig kompletta arkitektoniska- och byggtjänster.

Se även vårt Show House i Stockholm.

Skicka ett meddelande

Företagsledning och marknadsföring

Vytas Juska — VD, Kontio Hus Ab

+46 70 717 04 45
vytas.juska@kontio.se

Anne Visuri — Marknads- och kommunikationsansvarig

+358 20 770 7413
anne.visuri@kontio.fi

Försäljning

Stockholm - Kontio Showhouse
Nybygget 101
195 61 Arlandastad
Johannes Brännkärr

Johannes Brännkärr — Auktoriserad Kontio Säljare (Palvelen myös suomeksi)

+46 70 873 33 11
johannes.brannkarr@kontio.se

Skicka meddelande
Karin Katzler

Karin Katzler — Auktoriserad Kontio Säljare, Attefallshus kontaktperson

+46 73 262 33 81
karin.katzler@kontio.se

Skicka meddelande
Sture Eng

Sture Eng — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 615 97 80
sture.eng@kontio.se

Skicka meddelande
Härnösand
Matrosgatan 5
871 33 Härnösand
Martin Wikman

Martin Wikman — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 369 21 12
martin.wikman@kontio.se

Skicka meddelande
Skövde
KlasborgsGård
541 53 Skövde
Jörgen Hermansson

Jörgen Hermansson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 779 88 58
jorgen.hermansson@kontio.se

Skicka meddelande
Umeå
Nyponvägen 22
904 35 Umeå
Daniel Karlsson

Daniel Karlsson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 249 88 60
daniel.karlsson@kontio.se

Skicka meddelande
Åland - Finland
Norrängsstigen 1
221 20 Mariehamn Åland

Ove Nordberg — Auktoriserad Kontio Säljare

+358 45 7530 1335
ove.nordberg@kontio.se

Skicka meddelande
Åmmeberg
Mofallavägen 17
696 75 Åmmeberg
Mikael Wiktorsson

Mikael Wiktorsson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 703 25 64 55
mikael.wiktorsson@kontio.se

Skicka meddelande
Åre
Björnen Örnen 52
830 13 Åre

Martina Szamer — Auktoriserad Kontio Säljare

+46-76-11 44 059
martina.szamer@kontio.se

Skicka meddelande

Kundtjänst

Kontio kundtjänst

info@kontio.se

Sparade favoriter

modell modeller