Kontakta oss

Kontio-experternas globala nätverk når mer än 30 länder över hela världen. Varje Kontio återförsäljare har valts ut och utbildats för att vara expert på Kontio teknologi. En Kontio-expert hjälper dig gärna angående råd om bygglov, lämpliga produkter samt erbjuder dig kompletta arkitektoniska- och byggtjänster.

Se även vårt Show House i Stockholm.

Skicka ett meddelande

Försäljning

Arlandastad
Nybygget 101
19561 Arlandastad

Johannes Brännkärr — Auktoriserad Kontio Säljare (Palvelen myös suomeksi)

+46 70 873 33 11
johannes.brannkarr@kontio.se

Skicka meddelande

Karin Katzler — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 73 262 33 81
karin.katzler@kontio.se

Skicka meddelande
Gällivare
Storgatan 15
982 31 Gällivare

Juha Stark — Auktoriserad Kontio Säljare (Palvelen myös suomeksi)

+46 72 302 88 05
juha.stark@kontio.se

Skicka meddelande
Mariehamn Åland
Norrängsstigen 1
AX-22120 Mariehamn Åland

Ove Nordberg — Auktoriserad Kontio Säljare

+358 45 7530 1335
ove.nordberg@kontio.se

Skicka meddelande
Umeå
Nyponvägen 22
SE-904 35 Umeå

Daniel Karlsson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 70 249 88 60
daniel.karlsson@kontio.se

Skicka meddelande
Åmmeberg
Mofallavägen 17
696 75 Åmmeberg

Mikael Wiktorsson — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 703 25 64 55
mikael.wiktorsson@kontio.se

Skicka meddelande
Åre
Björnen Örnen 52
83013 Åre

Anders Ahlqvist — Auktoriserad Kontio Säljare

+46 707 18 20 19
anders.ahlqvist@kontio.se

Skicka meddelande

Sparade favoriter

modell modeller

Äänestä paras Sauna ja piha -lehden kansi ja voita
100 euron arvoinen elämyslahjakortti!

Äänestämään